UKS PIAST

i

Autor: FB UKS PIAST Poprawa Ostrzeszów

TENIS STOŁOWY

Koniec dobrej passy. UKS PIAST przegrywa wyjazdowy mecz we Frysztaku

2024-04-22 8:51

To był dla nich wymarzony początek roku. UKS PIAST zaliczał zwycięstwo za zwycięstwem i nikt nie mógł ich pokonać. Ta znakomita seria zakończyła się w Kielcach, gdzie (w rundzie rewanżowej) ostrzeszowianie zaliczyli pierwszy remis. Później dwa kolejne spotkania i dwie kolejne przegrane. Ostatnie, w sobotę w podkarpackim Frysztaku.

Tym razem się nie udało. Po rewelacyjnej serii zwycięstw UKS PIAST Ostrzeszów zalicza drugą porażkę w rundzie rewanżowej. To pokłosie kadrowych problemów, z którymi w ostatnim czasie boryka się klub.

Ostatni czas jest dla nas bardzo wymagający. Zmagamy się z dużymi problemami kadrowymi. Do Frysztaka nie pojechał Kamil Nalepa i Michał Krzyżanowski. W tym meczu wspomógł nas Wojtek Iwasyszyn, który na co dzień jest zawodnikiem trzecioligowych rezerw. Ostatecznie, przegrywamy 4:6. Mieliśmy swoje szanse żeby zremisować to spotkanie - mówi prezes klubu, Jarosław Krzywaźnia.

Słabsza forma ostrzeszowian nie zamyka im jednak drogi do walki w barażach o Lotto Superligę.

Cały czas jesteśmy w walce o to, by zagrać w barażach o Lotto Superligę. Dzięki korzystnym wynikom w Gliwicach i Rzeszowie wystarczy nam remis w ostatniej kolejce żeby zagrać w barażach. Drugi raz jesteśmy w pierwszej lidze i drugi raz mamy szansę na to żeby zagrać o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. To świetna sprawa. Już teraz skupiamy się mocno, by z Lublinem zagrać o komplet punktów. Myślę, że jesteśmy w stanie o to powalczyć. Mamy dwa tygodnie na to, by się odpowiednio przygotować - dodaje Jarosław Krzywaźnia.

Decydujące starcie - i rozstrzygnięcie już 4 maja podczas domowego meczu z ATS - em Lublin. Start o 16:00. 

Patronem medialnym klubu jest Radio Eska.

QUIZ: "Poranek kojota". Jak dobrze pamiętasz tę kultową produkcję?

Pytanie 1 z 10
Jak miała na imię siostra Noemi?
Kadr z filmu Poranek kojota