badanie

i

Autor: pixabay.com

Jedna osoba hospitalizowana, 235 osób objętych kwarantanną w powiecie ostrzeszowskich - nowe dane Sanepidu

2020-04-01 9:47

Według najnowszych danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrzeszowie 235 osób z terenu powiatu objętych jest kwarantanną. Pod dozorem epidemiologicznym przebywa natomiast 238 mieszkańców. Sanepid podaje także, że do szpitala w Poznaniu trafił jeden ostrzeszowianin z podejrzeniem koronawirusa.

Jak podaje Sanepid i Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie w mieście i gminie Ostrzeszów na ten moment objętych kwarantanną jest 112 osób. W rejonie działania komisariatu policji w Grabowie nad Prosną 97 osób, a w Kobylej Górze 26 osób. 

Jeden mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego jest hospitalizowany w szpitalu w Poznaniu. Czeka na wyniki.

Funkcjonariusze policji codziennie odwiedzają wszystkie osoby objęte kwarantanną, dbając o ich stan psychofizyczny i kontrolując przestrzeganie zasad kwarantanny. Łamanie przepisów niestety się zdarza, ale zdecydowana większość osób stosuje się do wprowadzonych ograniczeń.

Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Przybyło ich 36, z czego 10 w Wielkopolsce. Są 4 nowe zarażenia z powiatu kaliskiego. To 3 kobiety w średnim wieku, wszystkie w stanie zdrowia dobrym przebywają w domach, młody mężczyzna, również w stanie dobrym jest pod opieką oddziału zakaźnego w Kaliszu i starszy mężczyzna z powiatu jarocińskiego. Hospitalizowany w Kaliszu, jego stan jest średnio dobry.