znak

i

Autor: pixabay.pl

ROBOTY DROGOWE

Jak idą prace na ulicach w centrum Ostrzeszowa?

2023-10-24 11:38

Nie tylko na ulicach w samym centrum Ostrzeszowa sporo się dzieje. Chmielna, Garncarska i Piekary są już na ukończeniu - ale prace postępują dalej i przesuwają się na ulicę Kaliską. Tutaj remont także ma być gruntowny - i sporo się zmieni.

Zaczęło się jeszcze przed wakacjami i było spore zamieszanie oraz - spore utrudnienia. Już na końcówce jest remont ulic w centrum Ostrzeszowa. Prace powinny potrwać najpóźniej do końca listopada.

Jesteśmy na ukończeniu inwestycji związanej z przebudową ulic w centrum miasta. Sama ulica Piekary została już praktycznie zakończona, trwa jeszcze przebudowa skrzyżowana ulicy Piekary z ulicą Zamkową. Ona została wykonana w drugim etapie, ponieważ tam wcześniej musiały być też prace wodno - kanalizacyjne wykonane, dlatego teraz te prace drogowe się rozpoczęły. Również na ukończeniu są już roboty na ulicy Chmielnej i Garncarskiej, tam wykonywane są już prace brukarskie. Ta główna część została już wykonana, ale jak wiemy tzw. docinki i uzupełnienia czasem trwają najdłużej, przez to te ostateczne prace mają właśnie teraz miejsce - mówi burmistrz Ostrzeszowa, Patryk Jędrowiak.

Na tym jednak nie koniec - bo prace przesuwają się w stronę ulicy Kaliskiej. Tutaj też sporo się podzieje, bo remont ma być gruntowny i obejmować będzie m.in. modernizację sieci wodno - kanalizacyjnej, ułożenie nowego asfaltu, nasadzenia zieleni oraz budowę nowych przejść dla pieszych.

Po zakończeniu prac na skrzyżowaniu ulic Piekary i Zamkowej - idziemy dalej, w ulicę Kaliską. Po zakończeniu przebudowy tego skrzyżowania kierujemy się dalej. To już kolejne zadanie na podstawie odrębnego przetargu. Tu również wymieniana jest sieć wodno - kanalizacyjna i te prace wod - kan już się rozpoczęły. Za nimi pójdzie również przebudowa nawierzchni, która będzie polegała na budowie nowej jezdni, chodników, ale też sporej ilości nowej zieleni. Co ważne, powstaną dwa nowe ronda najazdowe - przy CECH Rzemiosł oraz przy skrzyżowaniu w kierunku zakładu Polena. Jezdnia, która do tej pory była ponadnormatywnie szeroka, zostanie zwężona do standardowych rozmiarów, a poszerzone zostaną chodniki i wyznaczone miejsca zieleni - dodaje burmistrz. 

Wartość prac na ulicy Kaliskiej to niespełna 2 miliony 700 tysięcy złotych. Ponad 950 tysięcy złotych to dotacja rządowa.​

Remont potrwa najdłużej - do końca roku. 

Quiz. Dopasuj prezentera do programu lat 90. To wtedy Ibisz był stary

Pytanie 1 z 13
Kto wówczas prowadził "Szansę na sukces"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE