Dzwonki i dzwoneczki poszukiwane!

i

Autor: Informacja Turystyczna w Kaliszu/fb

Dzwonki i dzwoneczki poszukiwane!

2021-09-06 16:24

Dzwonki i dzwoneczki poszukiwane! Informacja Turystyczna w Kaliszu rozpoczyna cykl wydarzeń pn. „Symbole legend kaliskich”. Zostanie on zainaugurowany legendą „Ręce Anny” wraz z jej symbolem – dzwonkami. Osoby, które „podzielą się” swoimi zdobyczami, w zamian za to będą mogły zwiedzić Centrum Baśni i Legend.

Akcja wiąże się z Europejskimi Dniami Dziedzictwa, które w Kaliszu odbędą się od 10 do 18 września br. Jednym z punktów programu będzie koncert na dzwonki i dzwoneczki, który nawiązuje do kaliskiej legendy „Ręce Anny”.

Mamy nadzieję, że będzie to kilkaset dzwonków, które państwo do nas przyniesiecie. Przede wszystkim takie, które dadzą piękny dźwięk i efekt. Sama idea jest nawiązaniem do legendy pt. „Ręce Anny”. Bohaterka tej legendy postanowiła swe kosztowności zatopić właśnie w spiżu przygotowanym do dzwonów i wg tej legendy te dzwony kaliskie brzmią piękniej niż gdziekolwiek. Jest to symboliczna aluzja odnosząca się do tej legendy. Dzwonki mogą być wykonane z różnego rodzaju materiału, mogą być metalowe, ceramiczne. Ważne, żeby było nas jak najwięcej i aby ten dźwięk zabrzmiał w uszach wszystkich kaliszan.

Mówi Radosław Sapieja z Informacji Turystycznej w Kaliszu.

Dzwonki można dostarczać do kaliskiej Informacji Turystycznej. Będą one również nawiązaniem do wystawy dzwonków, którą będzie można oglądać od 18 września w dzwonnicy przy Sanktuarium św. Józefa.

Źródło: Dzwonki i dzwoneczki poszukiwane!