droga

i

Autor: pixabay.com

Drogi w Ligocie będą przebudowane - umowa z wykonawcą już podpisana

2022-03-14 12:03

Będą kolejne utrudnienia na drogach powiatu ostrzeszowskiego. Drogowcy lada dzień rozpaczną prace na odcinkach w Ligocie w gminie Kobyla Góra. Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo firma na wykonanie prac ma czas do grudnia tego roku.

Umowa z wykonawcą prac właśnie została podpisana. Remont mają przejść 3 odcinki dróg o łącznej długości ponad 2,5 kilometra. Zostaną poszerzone do 5,5 metra, wykonana zostanie też nowa nawierzchnia. To jednak nie wszystko. 

Dodatkowo odtworzone i przebudowane zostaną istniejące rowy, zjazdy i pobocza. Wybudowane zostaną również chodniki, miejsca postojowe i przystanki autobusowe. Przebudowana zostanie również sieć wodociągowa oraz kanalizacyjna.

Informuje gmina Kobyla Góra.

Remont trochę potrwa - według umowy wykonawca ma czas do grudnia tego roku. Koszt przebudowy wyniesie 4.732.314,12 zł z czego 4.275.000,00 zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu "Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych".

Polecany artykuł:

Top Gun w Michałkowie
Niszczyli dla zabawy! Zdewastowali rowery miejskie i rzucali ławkami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE