bałwan

i

Autor: pixabay.pl

FERIE 2024

Baw się, ale z głową! Bezpieczne ferie z sanepidem

2024-02-12 11:12

Dzieci i młodzież się cieszą - bo przez najbliższe dwa tygodnie mają wolne. Właśnie tak, dziś rozpoczynają się zimowe ferie w naszym województwie. A to oznacza sporo zabawy i brak obowiązków. Warto jednak być ostrożnym, co by ten nadmiar frajdy nie przyćmił nam zdrowego rozsądku. Co zrobić, by te ferie były bezpieczne?

Bądźmy bezpieczni w te zimowe ferie. Jak co roku przypomina ostrzeszowski sanepid i podpowiada, co zrobić - by ta przerwa od zajęć nie skończyła się dla nas i naszych pociech z temperaturą i w łóżku.

Jest to czas zimowego wypoczynku, który ma nam dostarczyć radosnych wspaniałych wspomnień, więc żeby te radosne wspomnienia były - pamiętajmy o takich podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Za oknem, jak widzimy, zimy nie ma, ale jak wiadomo - dzieci, jak to dzieci - sporo czasu spędzają na dworze, więc gdy wychodzimy na zewnątrz pamiętajmy żeby ubrać się stosownie do pogody. Pamiętajmy o szaliku, czapce, rękawiczkach, nieprzemakalnej kurtce i butach. Możemy też zabezpieczyć twarz kremem ochronnym. Przede wszystkim też pamiętajmy, by na dwór nie wychodzić bez śniadania, głodnym - mówi Aleksandra Knychała z ostrzeszowskiego sanepidu.

To absolutne minimum. Choć mrozów nie ma - to i tak pogoda sprzyja przeziębieniom.

Ferie w Wielkopolsce potrwają do 25 lutego. 

QUIZ. NATO dla Polski - Silny sojusz na niestabilne czasy. Co wiecie o naszych obrońcach?

Pytanie 1 z 10
W którym roku powstało NATO?