Federacja Stowarzyszeń AMAZONKI

i

Autor: Federacja Stowarzyszeń AMAZONKI

PROFILAKTYKA

Badamy nie tylko mamy! Edukacyjna akcja Amazonek

2024-05-21 8:53

Zdrowie jest najważniejsze. Przekonują Ostrzeszowskie Amazonki i dołączają do ogólnopolskiej akcji ,,Badamy nie tylko mamy''. Panie już w sobotę spotkają się z mieszkańcami, by porozmawiać na temat profilaktyki raka piersi.

Amazonki z edukacyjną akcją ,,Badamy, nie tylko mamy''. Do tego ogólnopolskiego projektu dołączają także Panie z Ostrzeszowa, które już w sobotę będą czekać na Was przed Kazimierzowską Basztą, by powiedzieć kilka słów na temat profilaktyki raka piersi i pokazać, jak ważne jest samobadanie.

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki organizujemy spotkanie, by zachęcić kobiety do badań. Dołączyłyśmy do programu ,,Badamy nie tylko mamy'', który realizowany jest na terenie całego kraju. My, również chcemy dołożyć swoją małą cegiełkę do zachęcenia kobiet, jak również mężczyzn do zapoznania się z warunkami samobadania, jak i do dbania o swoje zdrowie. To jest najważniejsze. Dzień Matki jest bardzo dobrą okazją do zrobienia sobie małego spaceru i zadania kilku pytań Amazonkom, które będą dyżurowały przy Baszcie. Spotykamy się w sobotę, o godz. 12:00 i będziemy rozmawiać na temat samobadania piersi. Jest to pierwszy krok, który pozwala na wyłapanie nieprawidłowości, zwrócenia uwagi na własne ciało i dbania o siebie - mówi Maria Stajszczyk, przewodnicząca Amazonek Ostrzeszowskich.

Akcja odbędzie się już po raz drugi. W tym roku udział w niej wezmą Amazonki z ponad 90 polskich miast.

Amazonki Ostrzeszowskie

i

Autor: FB Amazonki Ostrzeszowskie
Amazonki Ostrzeszowskie

i

Autor: FB Amazonki Ostrzeszowskie

Wiesz kto Cię wyleczy? Przypasuj chorobę do lekarza i sprawdź jak dobrze się na tym znasz! QUIZ

Pytanie 1 z 10
Który lekarz zajmuje się problemami z tarczycą?
Endokrynolog