UKS PIAST

i

Autor: UKS PIAST Poprawa Ostrzeszów

TENIS STOŁOWY

Awans jest blisko. Baraże o Lotto Superligę już w sobotę!

2024-05-15 8:00

Znów to zrobili! UKS PIAST już po raz drugi powalczy w barażach o awans do Lotto Superligi. Już w sobotę, na własnym parkiecie ostrzeszowianie zmierzą się z liderem grupy północnej - Energą Manekin Toruń.

Ten sezon układał się dla nich różnie, kończą go jednak z bilansem 12 zwycięstw, 3 remisów i 5 porażek. Po drodze musieli też mierzyć się z poważnymi kontuzjami zawodników, Kamila Nalepy i - później Michała Krzyżanowskiego. 

Mimo to - nie zawodzą kibiców i kończą sezon w pięknym stylu. UKS PIAST Ostrzeszów znów ma szansę na awans do Lotto Superligi. Barażowy mecz z Energą Manekin Toruń już w sobotę. 

Będzie to pierwszy mecz w ramach barażu o Lotto Superligę. Zdecydowanym faworytem tego spotkania są goście, trzeba to przyznać otwarcie. W ich drużynie występują medaliści Mistrzostw Polski - Tomek Kotowski i Konrad Kulpa, zawodnicy z doświadczeniem w najwyższej lidze rozgrywkowej tenisa stołowego, takimi jak Antek Witkowski, czy Grzegorz Adamiak. Będzie również utalentowany junior, obecny Mistrz Polski Dawid Michta, także tych argumentów sportowych po stronie Torunia na pewno jest więcej. Tym bardziej, że zagramy bez Kamila Nalepy. Wiemy jednak, że wraca do nas Michał Krzyżanowski. Na pewno damy z siebie 200% żeby powalczyć o korzystny wynik. Mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na wsparcie ostrzeszowskiej publiczności. Na pewno, uskrzydleni tym brązowym medalem Drużynowego Pucharu Polski liczymy, że uda nam się osiągnąć korzystny wynik. Natomiast zdajemy sobie sprawę, z jak dobrym przeciwnikiem zagramy. W tym sezonie nie rywalizowaliśmy jeszcze na parkietach pierwszej ligi z tak utytułowanym zespołem. Doceniamy klasę przeciwnika, ale na pewno będziemy starali pokazać się swój najlepszy tenis stołowy, na co nam to pozwoli, czas pokaże - mówi prezes klubu, Jarosław Krzywaźnia.

Mecz w sobotę o 16:00. Rewanż w Toruniu w piątek - 31 maja. Patronem medialnym UKSu PIAST jest Radio Eska.

plakat

i

Autor: UKS PIAST Poprawa Ostrzeszów

Muminki QUIZ: Muminek, Mała Mi, Włóczykij. Którym bohaterem bajki jesteś?

Pytanie 1 z 7
Wybierz śniadanie: