JL

i

Autor: JL

SPOŁECZNE

Z NAMI SIĘ NIE BOISZ. Społeczny projekt uczennic z Kępna

2024-03-27 10:00

Stany lękowe dotykają nie tylko osoby dorosłe. Mierzą się z nimi także dzieci - choć często problem ten jest lekceważony. Sprzeciwiają się temu uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie i w ramach projektu społecznego - Z nami się nie boisz - poruszają ten niełatwy temat.

Z nami się nie boisz. To projekt społeczny trzech uczennic z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie. To w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Dziewczyny w swojej kampanii przekonują, że stany lękowe - te większe i te mniejsze - dotykają nie tylko osób dorosłych, ale i dzieci. I to o nich w projekcie jest głównie mowa.

Nasz projekt jest o lękach u dzieci, które często są pomijane przez dorosłych, które mówią, że dzieci to jeszcze z tego wyrosną. To nieprawda, te maluszki nie mają zbyt łatwo i czasem nie potrafią poradzić sobie z takimi błahymi wydawałoby się lękami, jak na przykład strach przed ciemnością. Wyszłyśmy z inicjatywą i postanowiłyśmy zwalczać te lęki za pomocą własnoręcznie wykonanych książeczek, które opowiadają historie dwóch bohaterów, rodzeństwa - Basi i Jasia, którzy stawiają czoła trudnym sytuacjom i pokazują, jak można do tego podejść - mówi jedna z uczestniczek projektu, Magdalena Znaj.

Książka na dniach będzie już gotowa. Dziewczyny mają w planach jeszcze wizytę w pobliskich przedszkolach - by porozmawiać trochę z maluchami i wręczyć im własnoręcznie opracowaną książkę.

Projekt ,,Z nami się nie boisz'' tworzą Magdalena Znaj, Alicja Ciesielska oraz Kinga Pilarek. 

Ile wiesz o NATO? Quiz z wiedzy na temat Sojuszu Północnoatlantyckiego

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. W którym roku do NATO weszła Polska?