przetwory

i

Autor: pixabay.com

"Wspieraj Wielkopolskich Producentów!" Ruszyła akcja Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu

2020-03-29 13:07

Urząd Marszałkowski w Poznaniu wystartował z akcją "Wspieraj Wielkopolskich Producentów!". Wszystko oczywiście bez wychodzenia z domu. Utworzona została baza firm z Wielkopolski, które na czas epidemii koronawirusa przeniosły się do sieci. Od nich warto kupować - przekonuje urząd.

Wielkopolska rusza na pomoc swoim przedsiębiorcom. Departament rolnictwa i rozwoju wsi stworzył bazę producentów i restauratorów działających na terenie Wielkopolski, którzy na czas epidemii przenieśli biznes do sieci. Towar zamawiacie on-line. Dostaniecie go pod drzwi, ewentualnie odbierzecie go osobiście np. w drodze z pracy do domu.

Chodzi o to, byśmy zwracali uwagę na to skąd pochodzi produkt, który kupujemy. Chodzi też o to, byśmy zamawiali produkty z Wielkopolski. My promujemy w sposób szczególny członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, dlatego, że mamy ponad 130 członków, oni są w bardzo trudnej sytuacji, bo zazwyczaj s ą to małe, rodzinne firmy zajmujące się produkcją unikatową, bo to są produkty regionalne na starych recepturach.

Mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Na liście jest już blisko 50 podmiotów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, u których możliwe są zakupy przez internet. W ofercie są m.in. soki tłoczone na zimno, wyroby cukiernicze, wędliny, mięso, oleje tłoczone na zimno, kiszonki, a także lokalne dania oferowane przez restauracje na wynos.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ https://www.sdk-wlkp.pl/668-dolacz-do-akcji-%E2%80%93-wspieraj-lokalnych-producentow.html