szpital

i

Autor: ksz

Szpital w Ostrzeszowie będzie miał więcej łóżek dla pacjentów covidowych?

2022-01-21 9:50

Będzie więcej miejsc dla zakażonych koronawirusem w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia? Jeśli notowanych będzie coraz więcej zachorowań to Wojewoda Wielkopolski może wydać decyzję o dołożeniu łóżek. To wiązałoby się z ograniczeniem działalności innych oddziałów szpitala, bo oddzielnego miejsca dla pacjentów covidowych nie ma.

W Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia jest obecnie 51 miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem. W tym dostępnych jest też 5 stanowisk respiratorowych. Obecnie dzięki dobrej organizacji w szpitalu nie trzeba było zawieszać działalności żadnego oddziału. Teraz jednak Wojewoda Wielkopolski może wydać decyzję o zwiększeniu liczby łóżek, a to wiązałoby się z dezorganizacją działalności lecznicy. Póki co starostwo, a także włodarze szpitala robią co mogą, by obecną liczbę miejsc zachować.

Z panią prezes OCZ Magdaleną Puziewicz-Karpiak robimy wszystko by tak pozostało. Czy to się powiedzie – nie wiadomo. Wszystko zależy od tego jak rozwinie się sytuacja epidemiczna i o tego, jakie decyzje podejmie NFZ.

mówi Lech Janicki, starosta ostrzeszowski.

Jeśli wojewoda zdecyduje o dołożeniu łóżek to będzie ich 84. 

Sonda
Czy nauka zdalna powinna być wprowadzona także w szkołach podstawowych i średnich?
Kalisz. 49-latek oblany kwasem stracił wzrok. Napastnik czekał na ulicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE