pup

i

Autor: Powiatowy Urząd Pracy w Ostrzeszowie

Szkolenia dla bezrobotnych, ale nie tylko!

2022-05-09 13:00

PUP - ze środkami na szkolenia dla osób bezrobotnych, ale też pracujących. W Ostrzeszowie urząd pracy wydał w ostatnich miesiącach 260 tys. złotych na podniesienie kwalifikacji osób zatrudnionych. O pieniądze na szkolenie wnosi firma - bezpośrednio w urzędzie pracy bądź przez internet.

Szkolenia dla pracowników to forma podniesienia ich kwalifikacji zawodowych. Po ukończeniu takiego szkolenia każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie lub inny dokument wystawiony przez instytucję szkoleniową. To firma decyduje o tym, kto i w jakiej formie będzie przeprowadzał takie zajęcia.

Od kilku lat Powiatowy Urząd Pracy dysponuje środkami Krajowego Funduszu Szkoleniowego. To są środki, które są adresowane dla osób już zatrudnionych, pracujących. Pracodawca, który chciałby podnieść kompetencje sowim pracownikom ma możliwość korzystania ze środków KFS-u, nie musi wtedy uszczuplać swojego budżetu szkoleniowego, tylko korzysta z tych środków i dzięki temu pracownicy podnoszą swe kwalifikacje. To są specjalistyczne szkolenia, które umożliwiają podnoszenie kwalifikacji bądź zdobycie ich, tak by móc realizować się na danym stanowisku pracy mówi Ewa Rycerska - dyrektor urzędu pracy w Ostrzeszowie.

Pracodawca składa wniosek i na zasadzie konkursu urząd pracy decyduje, komu takie pieniądze przyznać. Najczęściej pierwsza możliwość aplikowania o środki pieniężne na szkolenia dla pracowników, ma miejsce w lutym - ponownie, firma może ubiegać się o taką pomoc pod koniec maja.

W ostatnim czasie największym zainteresowaniem cieszy się szkolenie dla monterów rusztowań.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE