Szpital w Ostrzeszowie

i

Autor: Szpital w Ostrzeszowie

Śmierć 35 - latki w szpitalu w Ostrzeszowie. Sprawę wyjaśnia już prokuratura

2020-08-29 13:45

Czy lekarze popełnili błąd? Prokuratura rozpoczęła czynności wyjaśniające okoliczności śmierci 35- letniej kobiety w szpitalu w Ostrzeszowie. Jak twierdzi rodzina zmarłej, która zawiadomiła śledczych - lekarze odmówili pomocy, a kobieta do szpitala trafiła jak była już w ciężkim stanie. I zmarła dziś rano. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która odbędzie się po niedzieli. I jej wyniki będą kluczowe w wyjaśnieniu przyczyn śmierci.

Śledczy zabezpieczyli dokumentację medyczną. Niezbędne będzie przesłuchanie personelu szpitala, który zajmował się kobietą oraz jej rodziny.Postępowanie prowadzone jest w kierunku błędu lekarskiego, ale to - na dziś- nie przesądza o jego wyniku.

W poniedziałek w tej sprawie w Starostwie Powiatowym w Ostrzeszowie ma odbyć się konferencja prasowa. Miejscowy szpital podlega pod powiat i starosta już nakazał dyrekcji przeprowadzenie wewnętrznego śledztwa w tej sprawie.Tym bardziej, że w ostatnich miesiącach pojawiło się wiele negatywnych opinii na temat pracy lekarzy z Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia i stąd poniedziałkowa konferencja.

Komunikat!W związku z tragicznym zgonem, do jakiego doszło poprzez nieudzielenie osobie chorej odpowiedniej pomocy, informuję, ze zobowiązałem prezesa Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia do niezwłocznego wszczęcia wewnętrznego postępowania wyjaśniającego wszystkie okoliczności zdarzenia.Jutro w tej sprawie spotkam się z kierownictwem szpitala oraz szefem Rady Nadzorczej OCZ. W poniedziałek o godzinie 10:00 w Starostwie Powiatowym odbędzie się konferencja prasowa w tej sprawie.Wyrażam głębokie ubolewanie z powodu tego, co się stało. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby wyjaśnić przyczyny tragedii. Starosta OstrzeszowskiLech Janicki

Czytamy na facebookowym profilu starosty.

Dramat szczeniaka pod Płockiem. "Podrzucało psem jak piłką do gry"