koń

i

Autor: Schronisko Azyl Zoo w Niedźwiedziu

Schronisko w Niedźwiedziu prosi o pomoc! Konie z interwencji potrzebują stajni

2020-02-18 8:25

Nie tylko psy i koty trafiają do schroniska dla bezdomnych zwierząt w podostrzeszowskim Niedźwiedziu. W przytulisku przebywają obecnie także ptaki, świnie, osły, daniele czy konie. Największy problem jest ze znalezieniem lokum dla tych ostatnich zwierząt. Konie potrzebują stajni, a środków brakuje. Schronisko prosi o pomoc.

Schronisko Azyl Zoo w Niedźwiedziu działa od 12 lat. Finansowo wspiera je miasto i gmina Ostrzeszów, wolontariusze, szkoły czy prywatne firmy. Pieniędzy do tej pory starczało na bieżącą działalność. Teraz jednak pojawił się problem trudny do rozwiązania. Do schroniska trafia coraz więcej koni, które wykupują różne fundacje lub są odbierane interwencyjnie właścicielom. Zwierzęta, by móc dochodzić do zdrowia, muszą mieć do tego warunki. Obecnie budowane są boksy dla kuców, których jest najwięcej, ale duże konie swojego miejsca już nie mają. Schronisko prosi o pomoc w budowie stajni.

Coraz więcej trafia do nas zaniedbanych koni. Nie odmawiamy opieki. Nie potrafimy. Znacie nas i wiecie, że nie przejdziemy obojętnie obok biedaków. Potrzebujemy pomocy w budowie stajni dla dużych koni!!! Jesteśmy już w trakcie budowy boksów dla kucy bo tych trafia do nas najwięcej. Wyczerpało to nasz budżet całkowicie, a do tanich ta inwestycja nie należy. Fundacje i stowarzyszenia wykupują i ratują niechciane, zaniedbane konie. Ale po wykupie do czasu adopcji muszą mieć jakiś dom....my ten dom damy...tymczasowy....mamy siłę, chęć do pracy, warunki, miejsce i doświadczenie ale brakuje nam boksów...... Prosimy o drobne wpłaty. Pomóżcie mam stworzyć dom tymczasowy i dać drugą szansę braciom kopytnym.

Czytamy na facebookowym profilu schroniska Azyl Zoo.

Obecnie w podostrzeszowskim schronisku przebywają 42 konie. Jest też 130 psów, 12 kotów, około 50 ptaków różnych gatunków (m.in. gołębie, kaczki, gęsi, bociany), 12 świń uratowanych z rzeźni, 6 osiołków, kilka sztuk bydła i stado danieli. 

Link do zrzutki znajdziecie TUTAJ https://pomagam.pl/cicho-szastajnia?fbclid=IwAR1L2Iw-1oWG_KQhTH_0mppn55vFDPwxqTNi2WV8jqjeNAeFs0jX0p9rPDw