policja

i

Autor: Fb Wielkopolska Policja

BEZPIECZEŃSTWO

Policyjna akcja PRĘDKOŚĆ. Więcej patroli na drogach

2024-04-18 7:46

Kierowcy - noga z gazu! Policjanci będą sprawdzać prędkość na drogach. To w ramach ogólnopolskiej akcji mundurowych, do których dołącza też komenda w Ostrzeszowie. I tak już jutro na drogach pojawi się więcej patroli. Pamiętajcie o tym, wsiadając za kółko. Ale nie chodzi o to, by bać się policji tylko by bezpiecznie jechać!

Już jutro na drogach w całej Polsce, także u nas zrobi się niebiesko. To, za sprawą ogólnopolskiej akcji policji PRĘDKOŚĆ.

Dlatego kierowcy - zachowajcie szczególną ostrożność i poruszajcie się zgodnie z przepisami.

W akcji nie chodzi tylko o to, by karać mandatami, ale przede wszystkim o to by na drogach było bezpiecznie - mówi Magdalena Hańdziuk z komendy policji w Ostrzeszowie.

Apelujemy do kierujących, aby zwolnić tam, gdzie nakazują to nie tylko przepisy, ale też zdrowy rozsądek – zwłaszcza w terenach zabudowanych, w okolicach wzmożonego ruchu i przejść dla pieszych, szkół i skrzyżowań. Dostosujmy prędkość do panujących na drodze warunków, swoich umiejętności i predyspozycji, stanu nawierzchni czy warunków atmosferycznych oraz do obowiązujących limitów prędkości.

Więcej policyjnych patroli zobaczyć będzie można szczególnie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków.

Quiz. "Kariera Nikosia Dyzmy", "Chłopaki nie płaczą"... Dopasujesz cytat do kultowej polskiej komedii?

Pytanie 1 z 7
„Dziecko se zrobię”! Chyba na drutach!