Policjanci w Krotoszynie wracają do pracy

i

Autor: KPP Krotoszyn/Fb

Policjanci w Krotoszynie wracają do pracy!

2020-04-20 18:18

To są dobre informacje! Policjanci w Krotoszynie po ponad dwutygodniowej kwarantannie spowodowanej koronawirusem wracają do pracy. Od jutra (wtorek) do służby wróci 65 funkcjonariuszy. 26, u których wykryto COVID-19 - pozostaje jeszcze pod opieką lekarzy. Podobnie jak dwóch pracowników cywilnych.

Jednostka w Krotoszynie została zamknięta 5 kwietnia po tym, jak u jednego z policjantów potwierdzono COVID-19. Policjanci i pracownicy zostali wysłani na kwarantannę, wszystkim wykonano badania. U 26 funkcjonariuszy i dwóch pracowników cywilnych potwierdzono koronawirusa. Ci jeszcze zostają w domach i  są pod opieką lekarzy. Pozostali od wtorku wracają do służby.

Ci policjanci, którzy wracają do służby są w pełni gotowi do wypełniania swoich obowiązków. Część z nich już przenosiła się do swoich biur w miniony weekend. Ale rzeczywiście od wtorku, można powiedzieć, cała ta jednostka będzie działać w pełni.

Mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Komenda została dokładnie odkażona i od jutra będzie otwarta. 

 

Tym samym kończą się na ulicach Krotoszyna i powiatu krotoszyńskiego patrole policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego i Poznania. Bo to właśnie ci funkcjonariusze przejęli na czas zamknięcia komendy - obowiązki krotoszyńskich kolegów.