zaproszenie na przedstawienie

i

Autor: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów im. Stanisława Czernika

Ostrzeszowska biblioteka zaprasza na przedstawienie!

2022-05-13 8:00

Gorące klimaty Dalekiego Wschodu w ostrzeszowskiej bibliotece. Już w najbliższy poniedziałek krakowska grupa teatralna KOKON przeniesie widzów do sułtańskiego pałacu w przedstawieniu ,,Tajemnica Skarbca Sułtana''.

Stary Skarbiec Sułtana skrywa niezliczone tajemnice. Jedną z nich jest mapa, dzięki której odnaleźć można drogę do potężnego dżina. Co wydarzy się, kiedy trafi ona w niepowołane ręce? Odkryjemy to już w najbliższy poniedziałek!

Wśród licznych atrakcji, które przygotowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów na tegoroczny tydzień bibliotek, znalazły się także te skierowane dla dzieci. Najmłodszych zapraszamy na różne warsztaty i spotkania, ale także na spotkanie otwarte - 16.05. o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich najmłodszych czytelników, ale także te dzieci, które nie są naszymi czytelnikami i użytkownikami, właśnie na spotkanie w bibliotece. Spotkanie będzie z krakowską grupą teatralną KOKON. Obejrzymy przedstawienie teatralne ,,Tajemnica Skarbca Sułtana'' mówi Dorota Owczarczak - dyrektor ostrzeszowskiej biblioteki.

Występ krakowskiej grupy to kolejna atrakcja przygotowana przez ostrzeszowską bibliotekę w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który trwa od 8 do 14 maja. Jednak w Ostrzeszowie świętujemy cały miesiąc. Wśród licznych atrakcji, czekających na miłośników literatury są m.in. spotkania autorskie, warsztaty o różnej tematyce, kawiarenka literacka i wiele wiele innych. Atrakcji nie zabraknie!

Krakowska grupa nie po raz pierwszy gościć będzie w Ostrzeszowie. Choć po raz pierwszy zabierze widzów w podróż na Daleki Wschód. Twórcy sami piszą przedstawienia i sami tworzą dekoracje oraz rekwizyty i stroje, których nie wykorzystują dwa razy. Do udziału w spektaklu często zapraszają widownię.