prokuratura

i

Autor: BŹ

śmierć młodej kobiety

Ostrzeszów. Prokurator wyjaśnia przyczyny śmierci 18-latki z Kobylej Góry

2024-03-04 10:54

Jest prokuratorskie śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 18-latki z Kobylej Góry. Dziewczyna zmarła w niedzielę w szpitalu we Wrocławiu. Wcześniej szukała pomocy w szpitalu w Ostrzeszowie. Śledztwo prowadzone jest w sprawie a nie przeciwko konkretnym osobom.

Tragiczne chwile rozegrały się w niedzielne przedpołudnie. Wtedy u 18-latki doszło - najprawdopodobniej - do zatrzymania krążenia. Rodzina wezwała pogotowie. Po długiej reanimacji - helikopter LPR zabrała nastolatkę do jednego ze szpitali we Wrocławiu. Tam po kilku godzinach 18-latka zmarła.

Prokurator wszczął postępowanie przygotowawcze w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci młodej kobiety.

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami - kobieta źle poczuła się w sobotę wieczorem. Pojechała do szpitala w Ostrzeszowie, gdzie udzielono jej pomocy medycznej. I po zaopatrzeniu lekarskim wróciła co domu. Dolegliwości nasiliły się w nocy z soboty na niedzielę. Potem młoda kobieta trafiła do szpitala we Wrocławiu - gdzie również udzielono jej pomocy medycznej. Kilka godzin później kobieta zmarła. W mieszkaniu przeprowadzono oględziny, zabezpieczono ślady. Zabezpieczono dokumentację medyczną, przesłuchano pierwszych świadków. 

- mówi prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Kluczowe dla śledztwa będą wyniki sekcji zwłok dziewczyny – ta ma odbyć się w tym tygodniu. Śledztwo jest w sprawie a nie przeciwko konkretnym osobom. Zgodnie z paragrafem 155 Kodeksu Karnego – za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi do 5 lat więzienia.

QUIZ. Najładniejsze samochody z okresu PRL. Dasz radę rozpoznać je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Co to za samochód?
Wartburg 313

Polecany artykuł:

Patryk Wykrota jedzie do Afryki