muzeum w dobrzycy

i

Autor: Jagoda Lis

Nocne Zwiedzanie w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

2022-05-04 17:00

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy pod Pleszewem po raz kolejny przyłączy się do ogólnopolskiej Nocy Muzeów. Ta już 14 maja.

Noc Muzeów to impreza kulturalna, podczas której można zwiedzić muzea, galerie i inne instytucje kultury w godzinach nocnych całkowicie za darmo!

W tym roku warto wybrać się do Muzeum Ziemiaństwa w podpleszewskiej Dobrzycy, gdzie przygotowano szereg atrakcji.

Zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie pałacu w godzinach od 16.00 do północy. Będzie można obejrzeć najnowszą wystawę, wspólnie z jej twórcą - przygotujemy dla Państwa oprowadzanie kuratorskie. Ale jednocześnie chcielibyśmy zaprosić na premię filmu o dawnych właścicielach Dobrzycy. Jest to film w całości wykonany przez pracowników muzeum i jego premiera będzie miała miejsce właśnie podczas Nocy Muzeów mówi Kinga Jaroszewska - animatorka kultury i pracownik muzeum.

Jak co roku, na uczestników czeka także niespodzianka. Będzie można wysłać kartkę z Dobrzycy ze swoim zdjęciem. Pracownicy muzeum udostępniają do zdjęć ziemiańskie przebrania. Można się w nie przebrać, a następnie stworzyć pocztówkę, którą można wysłać komuś bliskiemu bądź zabrać ze sobą jako pamiątkę.

Zespół Pałacowo - Parkowy i Muzeum w Dobrzycy odwiedza rocznie do ok. 10 tys. osób, wśród których są zarówno turyści indywidualni, jak i grupy zorganizowane. Ponadto w muzeum odbywają się konkursy dla młodzieży i dzieci w wieku szkolnym,  których celem jest propagowanie wiedzy na temat parków dworskich oraz występującej w nich roślinności.

Wielki QUIZ na wiek mentalny! Jesteś starą, czy młodą duszą? Sprawdź, ile lat ma Twój umysł

Pytanie 1 z 10
Jak najbardziej lubisz spędzać swój wolny czas?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE