kościół

i

Autor: ksz

Nawałnica nad powiatem ostrzeszowskim - strażacy cały czas usuwają skutki wichury

2022-02-17 9:14

Strażacy mają za sobą pracowitą noc i poranek - i nadal walczą ze skutkami nawałnicy jaka przeszła przez powiat ostrzeszowski. Zgłoszenia dotyczą głównie powalonych drzew, które blokują drogi, zerwanych linii energetycznych i dachów. Na szczęście nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Ostrzeszowscy strażacy na razie odnotowali 20 zdarzeń, które wywołała nocna wichura. Kumulacja niebezpiecznych sytuacji  nastąpiła między godzinami 5:00, a 8:00 rano. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło gminy Ostrzeszów.

Na chwile obecną tj. godz. 8:30, dnia 17.02.2022 odnotowano łącznie 20 zdarzeń, z których: 11 zdarzeń dotyczyło uszkodzonych lub zerwanych dachów na budynkach, a 9 kolejnych zdarzeń dotyczyło usunięcia zagrożenia jakie stwarzały powalone drzewa oraz nadłamane konary drzew. Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie gminy Ostrzeszów – 10.

Informuje mł.ogn. Tomasz Szmaj z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Strażacy cały czas apelują o czujność, bo kolejne godziny mogą również nie być spokojne. 

W związku z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia silnych wiatrów w najbliższym czasie zalecamy usunąć lub zabezpieczyć rzeczy znajdujące się na posesjach i balkonach oraz zwrócić szczególną uwagę na bezpieczne miejsce parkowania samochodów.

Dodaje mł.ogn. Tomasz Szmaj.

Skutki wichury usuwają strażacy z Komendy Powiatowej w Ostrzeszowie, a także wszystkie Ochotnicze Straże Pożarne z terenu powiatu ostrzeszowskiego. 

Nie dokarmiaj ptaków chlebem! W Szczecinie pojawiły się ptasie bufety
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE