Do udziału w rajdzie zaproszone są pięcioosobowe drużyny wraz z opiekunem, a dzieciaki muszą mieć od 8 do 16 lat. Każda jednostka OSP może zgłosić maksymalnie dwa zespoły.
Podczas rajdu uczestników czeka 7,5 – kilometrowa trasa, na pokonanie której będą mieć maksymalnie 5 godzin. Ale samo przejście rajdu to nie wszystko. Bo będą też zadania do wykonania!
I - co ważne - czas nie będzie wpływał na ostateczną oceną, ale zdobyte podczas zadań punkty.
Na rajdowiczów czekać będą stanowiska medyczne, zręcznościowe, sportowe czy z ratownictwa medycznego. W sumie takich miejsc będzie osiem. I w każdym do zdobycia będą cenne punkty.
Start rajdu w sobotę 2 września o 10.00 w miejscowości Myje. Zgłoszenia papierowe przyjmowane będą do 9.15 – w sekretariacie rajdu, który z kolei znajdować się będzie przy Sali OSP Myje. A zbiórka drużyn i odprawa opiekunów planowana jest na 9.45.
Potem już tylko wyzwania na trasie i – a może przede wszystkim – zabawa i zdobywanie nowych umiejętności. Jak podkreślająorganizatorzy rajdu jego celem jest nie tylko integracja środowiska, ale także „zdobywanie wiedzy z zakresu funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych, ze szczególnym uwzględnieniem zadań realizowanych przez członków Jednostek Operacyjno-Technicznych oraz podnoszenie sprawności fizycznej, utrwalenie i wykorzystanie zdobytej wiedzy teoretycznej z zakresu funkcjonowania jednostek OSP" – można przeczytać w regulaminie rajdu.
Czasu do zgłoszeń nie zostało dużo. Termin mija w niedzielę.
Polecany artykuł: