policja

i

Autor: KPP Ostrzeszów

Las traci, a złodziej się bogaci - policjanci i leśnicy kontrolują lasy, trwa akcja "CHOJNA"

2021-12-23 11:19

Las traci, a złodziej się bogaci. I tak być nie może dlatego do akcji wkraczają policjanci i leśnicy. Trwa akcja "Chojna". W ostrzeszowskich lasach można natknąć się na funkcjonariuszy, którzy sprawdzają czy ktoś nielegalnie nie wycina choinek albo nie kradnie stroiszu. A takich złodziei niestety nie brakuje.

Policjanci i leśnicy patrolują lasy. I sprawdzają, czy ktoś nie kradnie choinek. Grudzień to czas, kiedy takich choinkowych złodziei nie brakuje. I nie są to tylko ci, którzy chcą drzewko zabrać do własnych domów. Ale także tacy, którzy z lasu próbują wywieź więcej i sprzedać. Dzielnicowi z ostrzeszowskiej komendy policji wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Przedborów pilnują czy w lasach nie dochodzi do nielegalnych wycinek.

Funkcjonariusze dokonali kontroli terenów leśnych, a także zwracali uwagę na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez osoby wjeżdżające do lasu. Przeprowadzone działania nie ujawniły żadnych nieprawidłowości, jednak będą one powtarzane w trosce o ochronę otaczającego nas środowiska naturalnego.

Informuje Komenda Policji w Ostrzeszowie.

Za taką wycinkową samowole są duże mandaty. Można dostać mandat wynoszący co najmniej kilkaset złotych, a w poważniejszych przypadkach sprawa może zostać skierowana nawet do sądu.

Kraków: Żywa szopka po raz drugi w krakowskim ogrodzie zoologicznym
Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona kolęda?