policja

i

Autor: KPP Ostrzeszów

Las traci, a złodziej się bogaci - policjanci i leśnicy kontrolują lasy, trwa akcja "CHOJNA"

2021-12-23 11:19

Las traci, a złodziej się bogaci. I tak być nie może dlatego do akcji wkraczają policjanci i leśnicy. Trwa akcja "Chojna". W ostrzeszowskich lasach można natknąć się na funkcjonariuszy, którzy sprawdzają czy ktoś nielegalnie nie wycina choinek albo nie kradnie stroiszu. A takich złodziei niestety nie brakuje.

Policjanci i leśnicy patrolują lasy. I sprawdzają, czy ktoś nie kradnie choinek. Grudzień to czas, kiedy takich choinkowych złodziei nie brakuje. I nie są to tylko ci, którzy chcą drzewko zabrać do własnych domów. Ale także tacy, którzy z lasu próbują wywieź więcej i sprzedać. Dzielnicowi z ostrzeszowskiej komendy policji wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Przedborów pilnują czy w lasach nie dochodzi do nielegalnych wycinek.

Funkcjonariusze dokonali kontroli terenów leśnych, a także zwracali uwagę na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez osoby wjeżdżające do lasu. Przeprowadzone działania nie ujawniły żadnych nieprawidłowości, jednak będą one powtarzane w trosce o ochronę otaczającego nas środowiska naturalnego.

Informuje Komenda Policji w Ostrzeszowie.

Za taką wycinkową samowole są duże mandaty. Można dostać mandat wynoszący co najmniej kilkaset złotych, a w poważniejszych przypadkach sprawa może zostać skierowana nawet do sądu.

Kraków: Żywa szopka po raz drugi w krakowskim ogrodzie zoologicznym
Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona kolęda?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE