dziecko

i

Autor: pixabay

trudna sprawa

Krotoszyn. Jest pomoc dla 19-latki z noworodkiem, którego urodziła pod lasem [POSŁUCHAJ]

2023-11-29 11:17

Jest wsparcie dla 19-latki z Krotoszyna, która kilka dni temu, pod lasem urodziła dziewczynkę. W sprawę zaangażowała się policjantka, która znalazła na młodej mamy dach nad głową. Ale na tym kłopoty 19-latki się nie kończą.

19-latka od pewnego czasu jest bezdomna, ma trudną, skomplikowaną sytuację rodziną, stąd oferta pomocy - mówi nam Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Nasze ustalenia wskazują, że dziewczyna jest bezdomna, została wyrzucona z domu przez najbliższą rodzinę. Przez jakiś czas mieszkała u różnych swoich znajomych, następnie, kiedy zbliżył się dzień porodu, urodziła dziecko na obrzeżach miasta, przy kompleksie leśnym na polu. Przez wiele godzin przebywała w pustostanie, a finalnie zdecydowała się poprosić kogoś o pomoc i zatrzymała przypadkowo przejeżdżającego tamtędy samochodem mężczyznę. Dziewczyna nie miała nawet telefonu komórkowego. Policję zawiadomił szpital w Krotoszynie, gdzie młoda kobieta trafiła.

To nie jest prosta historia - mówi rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

Młoda mama i jej córka obecnie są pod opieką lekarzy w szpitalu w Krotoszynie. Po wyjściu - na dziewczynę czeka miejsce w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Osób Doznających Przemocy Domowej w Zdunach.

Tymczasem prokurator sprawdza, czy 19-latka - rodząc poza szpitalem - nie naraziła dziecka na utratę zdrowia i życia. Do sądu rodzinnego trafiły też już dokumenty w celu przyznania opieki lub kurateli sądowej nad nowo narodzoną dziewczynką.

Jak dobrze pamiętasz szkolne lektury? Sprawdź, czy potrafisz dokończyć znane cytaty [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
(Mały Książę) „Będziesz zawsze odpowiedzialny za to, co…”
Źródło: Krotoszyn. Jest pomoc dla 19-latki z noworodkiem, którego urodziła pod lasem [POSŁUCHAJ]