„Pewnego długiego dnia”

i

Autor: mraj

TEATR

Kolejny dzień 64. Kaliskich Spotkań Teatralnych za nami

2024-05-14 10:00

Kolejny dzień maratonu teatralnego w Kaliszu za nami. W poniedziałek (13.05) na Dużej Scenie w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego zaprezentował się Narodowy Teatr im. Heleny Modrzejewskiej z Krakowa ze spektaklem „Pewnego długiego dnia” w reżyserii Luka Percevala.

„Pewnego długiego dnia” w reżyserii Luka Percevala to autorska adaptacja dramatu Eugene’a O’Neilla. To historia ukazująca trudne relacje rodzinne, a także problem uzależnień.

Luk chyba dokładnie wiedział o czym chce zrobić spektakl, bo coś też przeżył i wiedział jak pracują schematy rodzinne. Dużo na ten temat nam opowiadał, dał taką cenną uwagę. Nie pozwalał nam patrzeć sobie w oczy. Właściwie nie patrzymy na siebie w tym spektaklu. Jeżeli spojrzymy, to jest dość nadzwyczajne. To nie są łatwe spojrzenia w rodzinie. Tu się dzieją trudne rzeczy - mówi Mikołaj Kubacki, jeden z aktorów.

Dziś kolejne dwa przedstawienia. 0 17.30 na Scenie Kameralnej zaprezentuje się Teatr Ludowy z Krakowa ze spektaklem „Śmierć Komiwojażera”. Natomiast o 20.00 w Hali OSRiR wystąpi Nowy Teatr z przedstawieniem „Fobia”. Festiwal potrwa do soboty, 18 maja. Partnerem medialnym kaliskich spotkań teatralnych jest Radio Eska.

„Pewnego długiego dnia”

i

Autor: mraj

Quiz z wiedzy ogólnej tylko dla ambitnych

Pytanie 1 z 20
Na początek coś prostego. Jakie zwierzę widzisz na zdjęciu?
Leo
Źródło: Kolejny dzień 64. Kaliskich Spotkań Teatralnych za nami