studia

i

Autor: fot. Brooke Cagle/Unsplash

edukacja

KALISZ. Ostatni dzwonek dla przyszłych studentów

2024-07-10 9:59

To ostatni moment, by zgłosić się na studia w Kaliszu. Sprawdźcie ofertę miejscowych uczelni.

Studia na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM

Ten termin dotyczy rekrutacji na studia licencjackie (1. stopnia) i jednolite magisterskie na kaliskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Tutaj kandydaci mogą rejestrować się jeszcze do 11 lipca.

Do wyboru na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu są  m.in. edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych i muzycznych, filologie: polska i angielska, pedagogika, informacja naukowa z bibliotekoznawstwem, ochrona dóbr kultury, a także jednolite, pięcioletnie studia z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Kandydaci na studia drugiego stopnia mają więcej czasu — tutaj rekrutacja trwa do 17 września

Strona internetowa WP-A UAM

Studia na Uniwersytecie Kaliskim

Z kolei do 12 lipca trwa rekrutacja na kierunek lekarski na Uniwersytecie Kaliskim. Kandydaci na pozostałe kierunki mogą składać dokumenty do 31 lipca (na studia dzienne) i 30 sierpnia (na studia zaoczne). 

Uczelnia proponuje wiele dróg kształcenia, m.in. budownictwo, inżynierię środowiska, zarzadzanie, kosmetologię czy pielęgniarstwo. Nowością są studia z administracji — ten kierunek startuje od października. 

Strona internetowa Uniwersytetu Kaliskiego

Quiz z wiedzy ogólnej. Test na ocenę!

Pytanie 1 z 30
Ile znaków diakrytycznych w polskim alfabecie?
Źródło: KALISZ. Ostatni dzwonek dla przyszłych studentów