Kalisz. Bezpartyjni samorządowcy prezentują swoich kandydatów

i

Autor: mraj Kalisz. Bezpartyjni samorządowcy prezentują swoich kandydatów

WYBORY

Kalisz. Bezpartyjni samorządowcy prezentują swoich kandydatów

2023-08-28 8:38

Bezpartyjni samorządowcy mają swoje „jedynki” do Sejmu i Senatu. W okręgu kalisko-leszczyńskim do Sejmu „jedynką” jest Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Miasta Kalisza. Do Senatu Urszula Janczar, dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu. Przedstawiciele ugrupowania krytykują również pytania referendalne stawiane przez Prawo i Sprawiedliwość.

Jak tłumaczą przedstawiciele ugrupowania - Bezpartyjni Samorządowcy to oddolny ruch samorządowców, wójtów, burmistrzów, prezydentów starostów, ale też młodzi ludzie, pełniący różne funkcję w społeczeństwie. To oni znajdą się na listach do Sejmu i Senatu.

W okręgu kalisko-leszczyńskim wystawiamy bardzo mocną ekipę, ludzi, którzy się sprawdzili w swoich zawodach i miejscowościach- mówi Grzegorz Kulawinek z Bezpartyjnych Samorządowców.

Przedstawiciele ugrupowania krytykują pytania w referendum, które stawia Prawo i Sprawiedliwość. Według nich celem tego referendum jest mobilizacja wyborców PIS do głosowania.

Przecież wszyscy uważamy, że temat imigrantów jest tematem ważnym i nikt ich w Polsce nie chce. Nikt nie chce podwyższenia wieku emerytalnego do 67 roku życia. Pytanie czwarte w naszej ocenie budzi wątpliwość i urąga powadze referendum, bo jeżeli zadajemy pytanie czy jesteśmy za zburzeniem muru na granicy z Rzeczpospolitą Polską i z Republiką Białoruską – oczywiście mur musi istnieć bo widzimy zagrożenia płynące zza wschodniej granicy. Pytanie czy jesteśmy za sprzedażą majątku państwowego w ręce zagranicznych inwestorów, a ci inwestorzy byli od samego początku w naszym kraju, jest wiele spółek z kapitałem zagranicznym. Te pytania nie są dobre, są źle skonstruowane, bo one tylko powodują strach – tłumaczy Grzegorz Kulawinek.

Ugrupowanie Bezpartyjnych chce normalnego referendum, a nie skrojonego na miarę kampanii.

Sprzeciwiamy się polaryzacji, straszeniu wyborców Tuskiem i Kaczyńskim, uważamy, że te dwa plemiona, które się wzajemnie zwalczają doszły do apogeum. Normalne referendum to pytania dotyczące najważniejszych problemów obywateli jak np. czy jesteś za zerowym PITem czy za darmową komunikacją w regionie? W referendum powinno być pytanie czy jesteście za darmowymi posiłkami dla wszystkich uczniów szkół podstawowych? Doskonale wiemy, że jest różnie, stołówek w placówkach oświatowych jest coraz mniej. Dzieci wracają przeładowane materiałem, często chodzą dwuzmianowo – dodaje Grzegorz Kulawinek.

Wybory Parlamentarne odbędą się 15 października.

Wybory 2019: Co wiesz o wyborach parlamentarnych w Polsce? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
W którym okręgu startuje premier Mateusz Morawiecki?
Źródło: Kalisz. Bezpartyjni samorządowcy prezentują swoich kandydatów