kępno

i

Autor: Patryk Jędrowiak/Fb

Centrum badań "test and go" wraca do Kępna - tam wciąż rośnie liczba zakażonych COVID-19

2020-05-28 10:07

Mobilny punkt pobrań drive -thru znowu w Kępnie. Chodzi o to, żeby przebadać przede wszystkim pracowników dużych firm, głównie meblarskich. Wszystko dlatego, że Kępno to wielkopolskie meblowe zagłębie, a w jednej z takich fabryk zakażonych koronawirusem zostało ponad 20 procent załogi. Dlatego punkt wraca do miasta.

Mobilny punkt pobrań już w Kępnie był. W miniony weekend zrobiono w nim ponad 1200 testów. Wyniki powinny być lada dzień.

Wcześniej przebadano wszystkich pracowników fabryki, w której koronawirus się pojawił. Ponad 20 procent zostało zakażonych. W całym powiecie liczba chorych przekroczyła już 300. I dlatego Wojewoda Wielkopolski wraz z władzami samorządowymi i Sanepidem zdecydował o powrocie centrum badań "test and go" do KĘPNA. Na trzy dni - od 1 do 3 czerwca.

Punkt "test and go" stanie ponownie w Kępnie przy ulicy Sportowej w dniach od 1 do 3 czerwca w godzinach od 10:00 do 16:00. Pierwsze dwa dni przeznaczone będą na badania tylko i wyłącznie pracowników największych zakładów pracy w powiecie . Szczególnie tych z branży meblarskiej, ale nie tylko.

Podjęliśmy decyzję o przebadaniu przesiewowym od 5 do 7 procent ze składu załogi danej firmy. Badanie w dalszym ciągu jest dobrowolne i bezpłatne.

Informuje wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Organizacją punktu zajmie się 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Dziennie może zostać przebadanych około 400 osób. Badanie "test and go" jest dedykowane osobom, które osobiście stawią się wraz z dokumentem tożsamości w punkcie poboru.

Chcemy, aby mieszkańcy powiatu czuli się bezpiecznie i zrobimy wszystko, aby sytuacja w Kępnie wróciła do normy. Prosimy więc właścicieli zakładów pracy, aby w trybie pilnym podjęli współpracę z władzami gminy w tym zakresie.

Dodaje Wojewoda Wielkopolski.

Aby wziąć udział w badaniu należy zgłosić się pod numer telefonu 61 65 68 075.