bm

i

Autor: fb BM STAL

sport

ARGED BM STAL Ostrów buduje nowy skład

2024-07-05 14:06

BM STAL Ostrów buduje skład przed nowym sezonem. Wiadomo już, że kilku zawodników nie zobaczymy, ale znamy też pierwsze nowe nazwiska po transferach.

Koniec sezonu zawsze wiążą się ze zmianą składu, nie tylko w koszykówce i do tego kibice się już przyzwyczaili. Choć trudno było się pogodzić z odejściem z Ostrowa gwiazdy drużyny Aigarsa Skele. Łotysz podpisał właśnie kontrakt z niemieckim Rostock Seawolves. Ofertę od Rosjan przyjął Nemanja Diurisić. Jakub Gielo wraca do Hiszpanii, a Krzysztof Sulima do Anwilu Włocławek

Pierwszym transferem na nowy sezon jest Mart Rosenthal, który do tej pory grał w lidze estońskiej i łotewsko-estońskiej - mówi Bartosz Karasiński, prezes klubu. - Był liderem drużyny Tartu, która została wicemistrzem Estonii. Klub BM STAL podpisał z nim dwuletni kontrakt, podobnie jak z młodym, 22 -letnim Maxem Egnerem, polskim zawodnikiem wychowanym w USA. Trener Andrzej Urban rozważa jeszcze zakontraktowanie jednego bądź dwóch polskich zawodników. Pozostałe cztery miejsca są już dla graczy zagranicznych. Lista jest długa, analizujemy ją, prowadzimy rozmowy z ich agentami więc to się rozstrzygnie w najbliższych dniach. Do składu, po blisko półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją wraca kapitan Damian Kulig. Rozmowy o dalszym kontrakcie prowadzimy z Davidem Brembly. I to co bardzo ważne – zostaje z nami sam trener Andrzej Urban. Chcemy zbudować charakterną drużynę, która będzie dawała dużo radości kibicom i będzie dobrze radziła sobie na parkietach Orlen Basket Ligi. 

bm

i

Autor: fb BM STAL

Do treningów drużyna wraca 19 sierpnia. Patronem medialnym jest Radio Eska.

Źródło: ARGED BM STAL Ostrów buduje nowy skład